פתיחת תלתלים- החלקת 'ריבונדינג X כפתרון מושלם

לכל אדם, גבר או אישה, מבנה  השיער שלו/ה שונה מזולתו/ה. ממתולתל עד חלק, מפריזי ונפוח עד מקורזל, גלי, חסר צורה, דק, עבה ועוד.  שיער, כמו אופנה מושפע מטרנדים ומעצבי דעת קהל. לאורך השנים זיהינו מספר טרנדים היסטוריים (זנב סוס לגברים בשנות ה-80, פוני קצר לנשים בתחילת ה-2000 וכו'). אחת המגמות הארוכות ביותר והחד צדדיות בתחום הוא הרצון של נשים עם שיער מתולתל לעשות פתיחת תלתלים או החלקה לקבלת שיער חלק ונעים למגע. כזה שלא דורש התעסקות מוגזמת בבוקר ולאחר המקלחת, ונראה תמיד מסודר יותר. מחקרים רבים מראים כי נשים עם שיער חלק נתפסות כרציניות ומסודרות יותר, ואילו נשים בעלות שיער פריזי או מתולתל נתפסות כמבולגנות ומפוזרות. 

התהליך הנ"ל של פתיחת תלתלים לשיער גלי ייצר תעשייה שלמה בתחום עיצוב השיער, אנו עדים לתהליכי החלקה ופתרונות רבים המציפים את השוק, חלקם מצוינים וחלקם מהווה ממש סכנה לבריאות השיער של המטופלות והמטופלים. 


איך עושים פתיחת תלתלים
לשאלה "מה זה פתיחת תלתלים" יש תשובה טכנית פשוטה: פתיחת תלתלים היא הפיכת השיער ממתולתל לגלי, התהליך מבוצע ע"י ביצוע טכניקה לשינוי מבנה חוט השערה. החלקת ריבונדינג X למשל,  מאפשרת תהליך לפתיחת תלתלים בו מעצב השיער מחדיר חומר שמשנה את עמוד השדרה של השיערה לצמיתות"

קיימות החלקות רבות ושונות בשוק, הפרמטרים החשובים מבחינת הלקוחה- מטופלת הינם:

 • ביצוע החלקה רק בשיטה אשר מוכרת ומאושרת ע"י משרד הבריאות. למשל, ההחלקה הברזילאית (קראטין) אינה מאושרת ע"י משרד הבריאות (ריבוי פורמלין) וואסורה לביצוע.
 • לא כל ספר או מעצב שיער בקיא בביצוע טכניקת החלקה. יש לבחור איש מקצוע מנוסה ומיומן בתחום.
 • ביצוע שלב אבחון- אבחון מקצועי מהווה שלב קריטי טרם ביצוע ההחלקה. אבחון לקוי של שיער המטופלת יביא לתוצאות רעות של ההחלקה.

שלבים חשובים בביצוע ההחלקה

 1. אבחון של סוג השיער. יש להתאים את החומר לסוג השיער ואת משך הזמן שהחומר צריך להיות על השיער של המטופלת. איש המקצוע צריך להכיר את ההיסטוריה של השיער ( החלקות קודמות, שיער צבוע וכו'). בנוסף מומלץ לשתף את המעצב באם המטופלת מבצעת ספורט מסוים (כמו שחייה למשל).
 2. חפיפת השיער באופן יסודי.
 3. ייבוש השיער לחלוטין.
 4. חלוקת השיער ל-4 אזורי עבודה.
 5. הכנת חומר- השלב המכריע ביותר בתהליך. טעות של מעצב השיער יכולה להיות קריטית להצלחת ההחלקה.
 6. עבודה על השיער- חשוב מאוד לעבוד קרוב לקרקפת אך לא לגעת בה בזמן מריחת החומר, בניגוד לתהליך שעושים כאשר צובעים שיער.
 7. איטום השיער המרוח בעזרת כובע רחצה למניעת התאדות החומר הפעיל.
 8. המתנה של שעה עד שעה וחצי. אורך ההמתנה תלוי בסוג השיער ולפי הנחייה של איש המקצוע.
 9. תהליך ההחלקה קרוב לסיום, לאחר ההמתנה יש לשטוף את השיער היטב ומייבשים בפן.
 10. במקרים מסוימים מגהצים את השיער בחום נמוך בהתאם לסוג השיער.

פתיחת תלתלים- חסרונות וסכנות
כיום, בניגוד לעבר (20 שנים אחרונה), החלקות שיער נמצאות תחת רגולציה ופיקוח של משרד הבריאות, הפתרונות שמציעות החברות המובילות איכותיים ומצביעים על אחוזי הצלחה גבוהים באופן משמעותי. יחד עם זאת כדאי לתת תשומת לב לפרק הבא ולהימנע בביצוע טעויות בביצוע ההחלקה.

 • בחירת החלקה לא מאושרת ע"י משרד הבריאות אינה מומלצת בשום צורה. ישנן נשים שקונות ערכות לביצוע החלקות ופתיחת תלתלים בביתן, בניסיון לחסוך כסף אך בפועל הן מסכנות את השיער ואת הבריאות שלהן. בשנה שעברה (2019) אישה אשר קנתה ערכה ביתית להחלקה מחברת שוליים פגעה קשות בבריאות השיער שלה וגרמה לעצמה נזק בלתי הפיך. כמה חודשים לפני כן בחורה צעירה נאלצה לעבור טיפול דיאליזה משום שנשמה חומרים רעילים מהחלקה לא מוכרת שביצעה בביתה. 
 • גיהוץ שגוי יכול לגרום לנזק בשיער. יש להתאים את מידת החום לעובי השיער (שיער דק- חום נמוך ושיער עבה חום גבוה יותר).
 • איכות החומר- בשוק קיימים חומרים רבים, מזולים ולא איכותיים ועד החומרים האיכותיים ביותר שיש. סיכויי ההצלחה של ההחלקה תלויים בטיב החומר (מוכר ומאושר ע"י משרד הבריאות) וברקיחה שלו ע"י איש המקצוע. 
 • קיימות החלקות שאסור להשתמש בהן , במיוחד לנשים בהריון (אלו שמכילות פורמלין למשל).
 • המתנה קצרה או ארוכה מידי לאחר ביצוע המריחה. 
 • אבחון נכון של השיער- כשהולכים למומחה הוא מאבחן את השיער שלך ע"י מגע בו וע"י תשאול. חשוב לתת למעצב השיער את כל המידע הנדרש כדי לעזור לו לאבחן את השיער ולהתאים את ההחלקה למצב השיער שלך. 

מרכז המומחים FOREVHAIR
ככל שהתלתלים פתוחים יותר (שיער גלי) קל יותר לבצע את ההחלקה, ככל שהשיער מסולסל (אפרו, בקבוקים) כך יהיה קשה יותר. בנוסף, החלקת ה'ריבונדינג X' מאפשרת משחק עם הטקסטורה (רמות שונות) של השיער כמו גם הוספת גוונים וצבע תוך כדי או בסמוך לתהליך ההחלקה.

רוני ועדי חתוכה מנהלים את המותג FOREVHAIR, בית אחד המציע פתרונות 360 לבעיות שיער, החל משיקום שיער, השתלות שיער, החלקות שיער- פתיחת התלתלים, פתרונות לשיער פגום או/ו דליל ועד לעיצוב שיער לקהל הרחב,

לפרטים נוספים ניתן לפנות לצוות של חברת FOREVHAIR, המרכז פתוח בימים א-ה בין השעות 9:00 ל-19:00 וישמח לספק לכם ייעוץ . 

אנו נשמח לתת לכם פרטים ומידע על כל התהליך: 03-6022334 מייל: office@forevhair.co.il