השתלת שיער- פתרון מוכח ויעיל לבעיות התקרחות ושיער דליל

 

למעלה מ50% מהנשים והגברים בעולם סובלים משיער דליל ובעיות התקרחות, בקבוצת הגיל 40 פלוס סובלים יותר מ-70%. אנו יודעים כי הנטייה הגנטית היא הגורם העיקרי לאיבוד שיער הראש, אך אינה הסיבה היחידה. קיימות מספר סיבות לעליה באחוזים בשנים האחרונות כמו למשל עליה של  לחץ נפשי ואורח חיים לא בריא בקרב אוכלוסיית העולם. דעה נוספת סוברת כי בעיות התקרחות ושיער דליל תמיד היו באחוזים גבוהים ובשנים האחרונות המודעות האישית והנראות תפסה חלק חשוב בחיינו. בין אם מדובר בסיבות אובייקטיביות או מגמה ברורה של השנים האחרונות אנו מזהים הרבה יותר פניות של נשים וגברים לשיפור ושדרוג מראה השיער, אם בטיפולים של שיקום שיער ואם בביצוע טיפול השתלת השיער. 

כיום ישנם טיפולי השתלת שיער המשווים לשיער מראה של שיער טבעי, ולעיתים אי אפשר לזהות איש העומד מולנו שעבר השתלת שיער. הטכנולוגיה של הרפואה האסטטית השתפרה והתקדמה עד כי השתלת שיער נמצאת כיום בראש רשימת הטיפולים המוצלחים ביותר לטיפולי אסתטיקה.'

 

התהליך הרפואי
טיפול השתלת שיער הוא טיפול כירורגי בו מחלצים זקיקי שיער מהחלק האחורי של הראש, בו יש רמת צפיפות גבוהה יותר ושיער עבה וחזק יותר, את זקיקי השיער משתילים באזור החסר, שלרוב הוא אזור הפדחת- החלק העליון הקדמי של הקרקפת.

עובדה פזיולוגית היא כי בקרב גברים, האזור האחורי של הראש נשאר מלא ואילו החלק הקדמי והקודקוד הופכים דלילים ומתקרחים לאורך השנים עם התבגרותו של האדם, התשובה היא שמדובר במבנה שונה ב-DNA, כלומר ההתקרחות ב99% מהמקרים בקרב גברים נובעת מגנטיקה של השיער ולא מגורמים חיצוניים. זוהי התקרחות גברית גנטית. השיער באזור הקדמי, (המפרצים והפדחת) ובקודקוד נפגע מהורמון גברי , ואילו השיער בחלק האחורי ובצדדים אינו נפגע. 

זאת הסיבה שאחוזי ההצלחה של השתלות השיער כל כך גבוהים. למעשה, זו גם הסיבה ששיער שנלקח מהחלק האחורי של הראש (מהחלק הנכון) ומושתל במקום אחר, יצמח לכל החיים ולא ינשור. הסיבה נעוצה בעובדה שלא קיים הורמון שיתקוף אותו. 

במקרה של נשים- הטיפול מעט יותר מורכב, מאחר והסיבות להתקרחות הן שונות ולעיתים איננו יודעים לאפיין מה הסיבה המדויקת לכך ואיך מגיב השיער באזור האחורי של הראש- האזור התורם. עם זאת, מאחר והשיער בו צפוף יותר ברוב המקרים ובריא יותר בין היתר משום שלא היה חשוף לנזקי סביבה כמו השיער באזור העליון, ניתן להשתמש בו גם כשיער תורם ולהשתיל אותו באזור המקריח, ובכך ליהנות משיער מלא בכל הראש. 

חברת FOREVHAIR מאבחנת ומלווה מטופלים משנת 2016 למשך כל תהליך ההשתלה, מיום קבלת ההחלטה ועד קבלת התוצאה הרצויה- תהליך שנמשך למעלה משנה. וזאת מתוך אמונה שהשתלת שיער ותהליך צמיחת השיער מהווים דרך שדורשת תמיכה: לקראת ההשתלה, ובעיקר אחריה, עת צצות שאלות רבות. שאלות אלה דורשות תשובות מדויקות, וכדי להתנהל נכון לאחר ההשתלה ולא לפגוע בפוטנציאל הצמיחה. מעבר לכך, מדובר בתקופה לא קצרה עד שרואים תוצאות ואנחנו רוצים להיות שם, כדי לתעד וללוות את כל התהליך. כך אנו מבטיחים תוצאות טובות יותר.  

מרכז המומחים שלנו נועד בדיוק לשם כך, והוא משמש גם כמרכז תמיכה לאחר השתלת שיער. 

חברת FOREVHAIR  עובדת בשיתוף מספר מרכזים רפואיים באיסטנבול במטרה לספק לכל מטופל את התוצאה הטובה ביותר לפי מצבו. כל המרכזים שלנו ותיקים ובעלי מוניטין בינלאומי וקיימים למעלה מ-12 שנים.  הצוותים המקצועיים בעלי ניסיון ובכל המרכזים הרפואיים שלנו יש רופא שמבצע את ההשתלה יחד עם צוות טכנאי שיער. המרכז הרפואי הראשי איתו אנו עובדים הוא ESTE-PRIME שמספק תוצאות מדויקות בשל המקצועיות, הניסיון רב השנים ועצם כך שהצוות המצומצם ומעניק יחס האישי לכל מטופל. בכל צוות רפואי קיים רופא ושני טכנאים, במקביל קיימים סייעים וסייעות תומכים (לטובת גילוח הראש, מיון השתלים וקירורם ותמיכה).

ESTE-PRIME מחזיק ברופאים בעלי ניסיון של למעלה מעשור בתחום השתלות השיער ובצוות רפואי קבוע ומגובש. הניסיון הרב שצברנו לאורך השנים הביא אותנו למסקנה כי דווקא המרכזים הרפואיים הקטנים "הבוטיקיים" מביאים תוצאות טובות יותר, בשל הגדרת תפקידים נכונה ומעורבות כלל הצוות בכל פרוצדורה. בנוסף לכך, היחס האישי לכל מטופל הרבה יותר טוב.  

 

התחלת התהליך:
ההחלטה לעבור השתלת שיער לא תמיד באה בקלות. לרוב היא מלווה בלבטים רבים ולאחר תקופה של השלמה עם המצב הקיים. ברוב המקרים ההחלטה מגיעה לאחר מספר רב של ניסיונות כושלים אחרים לטפל או להסתיר את הדלילות. 

למעשה השתלת שיער הינה הפתרון האולטימטיבי לבעיית הדלילות או ההתקרחות, והיא פתרון נהדר. יחד עם זאת בחירת איש מקצוע לא מתאים יכולה לפגוע בסיכויי ההצלחה של התהליך.  לכן יש לדעת איך להתכונן אליו, ואילו דברים כדאי לדעת ולקחת בחשבון לפני שעוברים את התהליך. 

תחילה, יש להגיע לאבחון אצל מומחה- איש מקצוע מוכח ובעל מוניטין בתחום. כדי להבין מה הסיכויים של התהליך ומה כמות השתלים ורמת הצפיפות האפשריים לאור מצב השיער והקרקפת. אנו ממליצים להתייעץ עם יותר ממומחה אחד וזאת בכדי לבחון וללמוד את התחום טוב יותר, כמו גם על מנת לבחון יושרה מקצועית וגם כדי למצוא את המקום הטוב ביותר מבחינה מקצועית לעבור את התהליך. 

על המומחה לספק עבורך את כל המידע הנדרש אודות התהליך, מה מצפה לך במהלך הטיפול ובכל תקופת הצמיחה שלאחר מכן, מה זה דורש ממך כמטופל וכו'.

בנוסף, המומחה יאבחן את שערך בכדי לבנות תכנית השתלה. במידה ולא קיבלת תכנית השתלה, זוהי נורת אזהרה שאומרת שאין התחייבות מוחשית בצד השני.

תכנית להשתלת שיער- מה היא כוללת?

 • כמות שתלים או כמות זקיקי שיער (בהמשך נסביר מה ההבדל בין שתלים לזקיקים ולמה זה כל כך חשוב!),
 • רמת הכיסוי של הקרקפת- האם זה מכסה את כל האזור הדליל או רק חלק ממנו
 • כמה השתלות עליכם לעבור
 • במידה ויותר מהשתלה אחת- מה משך הזמן בין ההשתלות ואיך זה ייראה בתקופה הזאת
 • שרטוט קו המצח שתואם למבנה הפנים שלך
 • משך התהליך ומה נדרש מהלקוח
 • רקע על הצוות הרפואי

  איש מקצוע שלא מספק את המידע הזה אמור צריך להדליק עבורכם נורת אזהרה.

 

ההבדל בין זקיקי שיער לשתלי שיער:
זקיק שיער הינו השורש של השערה. מכל זקיק צומחת שערה אחת. 

לעומת זאת שתל עשוי להיות מספר זקיקים. במקרים מסוימים שערה אחת, במקרי אחרים שתיים או שלוש ובמקרים נדירים אפילו 5 שערות בכל שתל.

כשהרופא מחלץ את השיער מהאזור התורם, הוא מחלץ שתלים ולא זקיקים. אם הוא עובד בכלים הנכונים לפי כל מטופל מבלי לפגוע באזור התורם, הוא יכול לנצל את הפוטנציאל במלואו. ההבדל בין שתי שערות ל-4 שערות בכל שתל משתנה מאדם לאדם, זה תלוי בגנטיקה של כל אחד מאיתנו, אך במידה וקיים מספר רב של שערות בשתל, שווה להוציא אותו במלואו. 

במקרים בהם רופא מדבר איתך על זקיקי שיער ולא על שתלים, יכול להיות שההתחייבות מוגבלת, כי במידה ויש לך 3-4-5 שערות בשתל, הם עשויים לסיים ת העבודה בטרם עת, מאחר וספירת השערות היא פחות או יותר לפי ההתחייבות. תוצאה של מקרה כזה היא כמות שיער קטנה יותר מהפוטנציאל, וכל גם רמת הצפיפות או שטח ההתקרחות שלא כוסה במלואו. 

זוהי סיבה נוספת להגיע ליעוץ אצל יותר מרופא אחד, במקרים רבים ניתן לחסוך שתי השתלות ולמלא את כל השטח החסר בהשתלה אחת בלבד, בזכות עבודה עם רופא שיהיה מספיק הוגן למצות את פוטנציאל האזור התורם שלכם.  

בטורקיה לא חייבים להיות רופאים כדי לבצע השתלת שיער, מספיק להיות טכנאי שיער (שזו התמחות לבעלי מקצועות העוסקים ברפואה. למשל פרמדיקים או אחים ואחריות שעברו הכשרה מתאימה) רבים מהם פותחים מרפאות ללא רופא ומבצעים השתלות לבד. 

במרפאות אחרות קיים רופא ראשי אך את הטיפולים עצמם מבצעים אך ורק טכנאי שיער.

חברת FOREVHAIR מתחייבת כי בעת ההשתלות של לקוחותיה תהיה נוכחות של רופא מומחה השתלות שיער מוסמך !!!

ולכן חשוב להתעקש על שני דברים:

 1. אין בעיה שיבצעו את ההשתלה טכנאי שיער יחד עם הרופא. כלומר, הרופא שותף מלא לתהליך ההשתלה. הוא זה שמתכנן את ההשתלה, הוא זה שקובע את רמת הצפיפות ומסמן את ה"צ'אנלים" (התעלות בהן משתילים את השיער) והוא זה שלוקח את האחריות על הביצוע.
 2. כדאי ללמוד גם על שאר הצוות הרפואי, או על צוות המרפאה באופן כללי. בסופו של דבר חשוב לך לדעת מי בפועל מבצע את ההשתלה עבורך ולא את שם הרופא שהוא הבעלים של המרפאה, אך אינו המבצע בפועל. אם למשל התחלופה של אנשי הצוות במרפאה גבוהה, אתה לא תדע מזה אך זה עלול להשפיע לרעה על תוצאות ההשתלה שלך.  


תהליך צמיחת השיער
השלב הראשוני לאחר הפרוצדורה הוא תהליך ההחלמה. אל דאגה, זה לא תהליך כואב (מלבד מקרים בודדים ורק במשך מספר ימים בודדים), לרוב תהליך ההחלמה לוקח חודש אחד בו קיימות מגבלות בפעילות היומיומית שלך (אסור להסתפר, אסורים אימוני כושר, הרמת משאות כבדים, חבישת קסדה של דו גלגלי ועוד). שלב זה הוא קריטי להצלחת ההשתלה מאחר והשתלים טרם נקלטו וכל פגיעה בהם עלולה לגרום לחוסר צמיחה. 

אנו נותנים הנחיות מפורשות לשלב זה ומלווים אותך באופן אישי. בנוסף, אנו מזמינים אותך לביקורת לאחר השתלת השיער במרכז המומחים שלנו.

כשלושה חודשים לאחר הפרוצדורה כ-10% מהשיער מתחיל לצמוח. עם הזמן מצטרפות עוד ועוד שערות לחגיגת הצמיחה, עד שלאחר שנה-שנה וחצי אתה מקבל את התוצאה הסופית- שיער מלא.

במהלך השנה הזו ישנן הנחיות ברורות איך להתנהל עם השיער- שימוש בשמפו ייעודי וויטמין B7 (ביוטין), שתיה מרובה של מים ועוד. 

אסור להקל בשלב זה ולכן אנו מלווים את התהליך משך כל התקופה שלאחר ההשתלה.

 

תעודת אחריות
רפואה אינה מדע מדויק ואין 100% הצלחה בשום תחום ברפואה. 

עם זאת, מאחר ואחוזי ההצלחה של תהליך השתלת שיער גבוהים כל כך, כל המרכזים הרפואיים איתם אנו עובדים מספקים תעודת אחריות לכל לקוחותיהם עבור השתלים. 

המשמעות: במידה ואין צמיחה לפי הצפי של תכנית ההשתלה הראשונית, ניתן לעבור תהליך מתקן על חשבון המרכז הרפואי. 

אנו גאים לומר שהסטטיסטיקה שלנו עומדת על 96% הצלחה!

רוני ועדי חתוכה (הדרי) מנהלים את המותג FOREVHAIR, בית אחד המציע פתרונות 360 לבעיות שיער, החל משיקום שיער, השתלות שיער, החלקות שיער, פתרונות לשיער דליל ועד לעיצוב שיער לקהל הרחב.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לצוות של חברת FOREVHAIR, אנו נשמח לתת לכם פרטים ומידע על כל התהליך.

טלפון: 03-6022334

מייל: office@forevhair.co.il