החלקות שיער-השיטה הטובה ביותר

החלקת שיער הינה טכניקה לשינוי מבנה חוט השערה. הטכניקה מייצרת מראה שיער חלק יותר. התחום התפתח לאורך השנים ופיתח מספר שיטות החלקה: החלקה צרפתית, החלקה ברזילאית (החלקת קראטין שאינה חוקית בישראל בשל כמות הפורמלין הגדולה שמצויה בה), ההחלקה היפנית המפורסמת, החלקה משקמת, החלקה אורגנית, החלקה הודית ועוד. 

הביטוי החלקת שיער מתייחס לשיער הראש, החלקות זמניות עוסקות בחידוש החלקה בכל אורכי השיער מאחר ואינה מחזיקה יותר מכמה חודשים בודדים, בעוד שהחלקה קבועה מדברת רק על חידוש שורשי השערה שצמחו, מאחר ושיער שכבר הוחלק יישאר חלק לתמיד. שוק החלקות שיער הינו שוק תחרותי ביותר, פרוץ, ולצד מומחים ואנשי מקצוע בתחום ישנם שרלטנים ומעצבי שיער שלא עברו כל הכשרה מקצועית ומוסמכת בנושא.

 

החלקה זמנית מול החלקה קבועה
החלקות זמניות, משפיעות על הקשקשת (מעטפת השערה) וממלאות את הסדקים שבין הסיבים בחומר שנקרא קראטין (חלבון  שמצוי בסיבי השיער החיצוני באופן טבעי ונשחק מהשפעות חיצוניות). חומר ההחלקה מצפה את השערה ונשאר בסדקים. עם הזמן- חפיפות יומיומיות וחומרים כימיים או פעולות שונות מסירות את הקראטין עד שהוא מוסר לגמרי לאחר מספר חודשים, ואז יש לחזור על הפעולה כדי לייצר מראה חלק ומבריק שוב.

כדי לבצע החלקת שיער קבועה עלינו לפתוח  את קשרי הגופרית (הקשרים הכימיים של סיב השערה) ולמקם אותם מחדש. (שימוש בחומר כימי מחזר בשם תיוגליקולט) תהליך להחלקת שיער כימי נקרא גם "ריבונדינג" (Rebonding). שיטה זו, מקורה ביפן ולכן גם נקראה החלקה יפנית, אך מאז גלגולה הראשון עברה שינויים רבים ושדרוגים נוספים וכיום ההחלקה הטובה ביותר שונה מאותה החלקה יפנית מסורתית. ההחלקה הקבועה בטובה ביותר היום בעולם כולו היא הכלאה של החלקה יפנית עם החלקה אורגנית. החלקה זו מסוגלת לטפל גם בשיער שעבר החלקה כושלת, ואף לתקן קשרים כימיים של שיער פגום והרוס.


שלב ראשון בביצוע החלקת שיער- בחירת איש/ אשת מקצוע

נשים רבות בוחרות בהחלקות שיער על מנת לשנות את מראה שיערן כחלק מצורך לרענן ולשנות LOOK או מרצון לטפל בשיער פגום. ברוב המקרים החלקת שיער פותרת אותן מעיסוק סידור השיער ברמה היומית, מה שמספק להן איכות חיים טובה יותר וחוסך להן זמן רב. כמעט כל אישה בוגרת ששיערה מתולתל או חסר צורה אחידה התנסתה בהחלקה כלשהיא במהלך העשור האחרון. בשל העובדה שהשוק פרוץ ומציע מספר לא מבוטל של פתרונות החלקה ובשל העבודה שחלק מהשירותים קבועים וחלקם זמניים סוגיית בחירת איש המקצוע הופכת לשאלה מכריעה בביצוע התהליך. 

לא כל ספר ומעצב שיער יודע ורשאי לבצע החלקת שיער !

ביצוע החלקת שיער דורש ידע, הכשרה וניסיון, במיוחד כשמדובר בהחלקות קבועות בהן עושים שימוש בתרכובות כימיות. הסיבה המרכזית לכישלון של החלקה נובע מעבודה לא מקצועית והתאמת החומרים באופן שגוי. אבחון לא נכון של סוג השיער של הלקוח/ה ו"בישול" מוטעה של החומרים ייגמר במפח נפש ובתוצאה שיהיה קשה לתקן.

הדרך הנכונה היא לחפש סטודיו/ סלון/ קליניקה שמתמחה בהחלקת שיער ובמקצועות האסתטיקה לשיער כמו השתלת שיער, שיקום שיער ועוד. סלון שזהו תחום ההתמחות שלו. בנוסף, היכנסו לאתר נותן השרות, חפשו המלצות ומידע שיסייע לכן בקבלת ההחלטה.


שלב שני- אבחון סוג השיער ובחירת הטיפול המתאים

איש המקצוע ילמד להכיר את השיער של הלקוח/ה. חשוב לאבחן ולראות את איכות השיער, את עובי השיער, האם הוא טבעי או צבוע, האם השיער יבש ופגום ועוד…השיער שונה מאישה לאישה, בנוסף כל אישה עוברת לאורך השנים תהליכים חיצוניים שונים בשיער ( תספורות, צביעה, שימוש בחומרים שונים, שיקום, ואף שינויים תזונתיים או שימוש מצטבר בתרופות).

בהתאם לפרופיל השיער שייקבע בדיאגנוזה של איש המקצוע ייבחר הטיפול. לא לכל שיער מתאימה אותה סוג החלקה- אין תרופה אחת לכולם כמו שאין רופא לכל הבעיות. אבחון נכון והתאמת הטיפול יביאו לתוצאה הרצויה כולל הניסיון והמומחיות של בעל המקצועי. כפי שיש חומרי טיפול שונים לכל שיער כך גם אמצעי הטיפול שונים ומצריכים ידע וניסיון: ישנם מחליקי טיטניום, קרמיים ופלטות שחורות, עבים, דקים, בשיער מסוים עובדים בטמפרטורות גבוהות ושיער אחר בטמפרטורות נמוכות. החומרים ואמצעי היישור משפיעים על יישור השיער, חדירת החומר, הטקסטורה שאנו מבקשים, והברק המבוקש (השיער יכול להיות חלק אך נראה "מת" ולכן חשובה הנראות הטבעית והחלקה של השיער). 


שלב שלישי- ביצוע ההחלקה וטיפול בשיער עקשן

בכל טיפול החלקה יש לבצע אפיון מדויק ללא דילוג על אף שלב מחייב, כמו גם בחירת התהליך ורקיחת החומרים. אם  למשל אנחנו מתמודדים עם שיער חלק אבל אזור מסוים שלו נשאר "עקשן" חשוב לדעת  שיהיה ניתן לתקן זאת בלי בעיה. לא כל ההחלקות "יודעות" להתמודד עם אזורים "עקשנים". 


החלקת ריבונדינג X

ההחלקה המקצועית, המתקדמת והאפקטיבית ביותר בענף !

ריבונדינג היא החלקת שיער מהפכנית שמרחיבה את טווח אפשרויות הטיפול בשיער, החל מהחלקה ושיקום לשיער עם גוונים בהירים מאוד, דרך שיקום שיער צבוע או מובהר, פתיחת תלתלים ועד טיפולי שינוי מבנה שיער למראה טבעי, וכל זאת ללא נזק לשיער כפי שהיה יכול להתרחש אלמלא שימוש בהחלקה מסוג ריבונדינג x.

החלקת ריבונדינג X שומרת על השיער באופן מעורר פליאה הודות למשחקי המינונים כשבונים את הטיפול עבור הלקוחה כדי להזין, להחליק, לחזק ולשקם את השיער ולצמיתות ולמראה רענן ובריא.

יתרון מרכזי של ההחלקה, המהווה ערך מוסף של החלקה זו, נעוץ בביטחון שבהחלקה זו אין כלל סיכונים ואינה תגרום נזק לשיער כמו בשאר ההחלקות הקבועות, ובשל כך שרוקחים אותה במקום בדיוק בהתאם למצב השיער, לסוגו, ולצורך של הלקוחה. 

יתרון נוסף בהחלקה זו הוא שיפור מראה שיער שהוחלק, טיפול  בקצוות שרופים ומשחקי טקסטורה.

מהות הטיפול:
הטיפול משנה קשרים בתוך מבנה השיער ומחברם בחזרה תוך כדי יצירת קשרים כימיים חדשים, כולל איחוי קשרים פנימיים פגומים ובכך מתקן ומונע מן השיער נזק מצטבר. טיפול הריבונדינג X מחליק כל סוג שיער ואפילו יכול לשקם שיער בפעם אחת  לנראות מושלמת.

ריבונדינג הוא תהליך החלקת שיער שמבוסס על רקיחה אישית וטיפול מדעי מתקדם, זהו טיפול מהיר שזמן העבודה אתו הינו בין שעתיים לשלוש, קצר משמעותית בהשוואה להחלקות שיער אחרות. עם הריבונדינג x ניתן לטפל בכל סוגי השיער מבלי לחשוש שיאבד את חיוניותו או ישבר בדרך  למטרה.

היום שאחרי הטיפול
על מנת למקסם את תהליך החלקת השיער יש לשמר אותו ולטפל בו גם לאחר תהליך ההחלקה. יש לרכוש מוצרים משלימים מתאימים לזמן החפיפה במקלחת ולאחריה. תכשירים קוסמטיים לשימוש יומיומי. יש להשתמש בשמפו מתאים וייעודי, ובמסיכה מרוכזת.

לאחר החפיפה וייבוש השיער יש למשוח את השיער בחומר מזין לכל אורכו ליצירת מעטפת הגנה וברק.

רוני ועדי חתוכה (הדרי) מנהלים את המותג FOREVHAIR, בית אחד המציע פתרונות 360 לבעיות שיער, החל משיקום שיער, השתלות שיער, החלקות שיער, פתרונות לשיער דליל ועד לעיצוב שיער לקהל הרחב.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לצוות של חברת FOREVHAIR, המרכז פתוח בימים א-ה בין השעות 9:00 ל-19:00 וישמח לספק לכם ייעוץ . 

אנו נשמח לתת לכם פרטים ומידע על כל התהליך
03-6022334
office@forevhair.co.il