החלקה משקמת- המדריך המלא

נשים מייחסות חשיבות גדולה מאוד לשיער שלהם. כמובן שישנם גם גברים שהשיער מהווה עבורם מקור גאווה והתעסקות אך אצל נשים השיער מהווה את כרטיס הביקור החשוב ביותר. נעשו מאות מחקרים על חשיבותו של השיער למין הנשי ואת כמות הזמן היומית שאישה מקדישה לשיער, הנתונים מפתיעים…בקהילות ותרבויות מסוימות נשים מטפלות בשערן כמעט שעה נטו ביום.

עם השנים, ותהליכים שונים ששיער האישה עובר חל צורך בשימור או בשיקום השיער. ישנם טיפולים ביתיים ודרכים לשמור על שיער בריא, יחד עם זאת נוצרים מצבים בהם מצב השיער נמצא בנקודת "אל חזור" ויש צורך בהתערבות של גורם מקצוע בתהליך השיקומי של השיער.

באילו מקרים אישה צריכה לעשות שיקום שיער ?

 1. במקרים בהם השיער לא מסתדר 'אסתטית'- כאשר ניסיונות ההצלה האישיים (קרמים ושימוש בחומרים מומלצים) אינם עוזרים יותר והשיער לא "מסתדר" לפי רצונן האישה. במקרים כאלו הניסיונות 'הנואשים' לטפל בו באמצעות פן או מחליק ובאמצעים ביתיים אחרים רק יכול להחמיר את מצבו.
 2. שיער פגום ויבש- לאורך שנים נשים עושות טעות קריטית בשיטת הסירוק של שערן. הן מסתרקות מלמעלה למטה עד שמגיעות לקשרים, בשביל לפתוח אותם הן מגבירות את הלחץ על השיער באמצעות המסרק. פעולה זו פוגעת בו קשות לאורך זמן ופוגמת. בנוסף, שיער רטוב, אחרי מקלחת, רגיש יותר, הסתרקות לא נכונה וקשה לאחר מקלחת תהפוך את השיער ל'קש' לאחר ההתייבשות ולאורך זמן השיער ייפגע ויהיה זקוק להחלקה מקצועית.
 3. במקרים של שיער צבוע- אישה בוגרת או מבוגרת עוברת עשרות ואולי מאות צביעות שונות במהלך חייה. תהליך הצביעה פוגע לאורך זמן בשיער במיוחד אם הצביעות לא בוצעו באופן מקצועי וכאשר השיער עבר תהליכי חמצון רבים. כאשר השיער מתחמצן הוא מקבל רידיקלים חיצוניים שהופכים אותו ליבש ופגום.  
 4. ריבוי החלקות לאורך השנים- מקרים של נשים שעברו הרבה החלקות יכול "להתיש" את השיער ולפגוע בו. החלקות שיער הינו נושא רגיש ולצערנו פרוץ, ישנן מעצבי שיער רבים שמבצעים החלקות שלא מאושרות משרד הבריאות ובנוסף מבצעים החלקות לא מותאמות לסוג השיער. במקביל לטיפולים לא איכותיים במספרות ישנן נשים רבות שמבצעות החלקות בבית באמצעות מכשירי החלקה שונים. שימוש לא נכון במחליקים או שימוש במחליקים מאיכות נמוכה פוגע באופן ברור בשיער ויכול לגרום לצורך אמיתי בשיקומו.
 5. שיער דליל- במידה והשיער דליל ויחסית חלק ובמידה לא אסתטי, יש צורך בהחלקה מסוג אחד, באם השיער הדליל אינו חלק כלל, מתולתל, מקורזל, גלי) יש צורך בהחלקה מסוג שונה. השיקום שונה בשני המקרים.
 6. מאפיין הגיל- הגיל 'עושה את שלו' גם כשמדובר בשיער. נשים מבוגרות שצבעו שיער כל חייהן או ביצעו החלקות רבות זקוקות באופן בולט יותר מנשים צעירות החלקה משקמת לשערן. גם נשים שלא צבעו את השיער שלהן וכל שערן לבן תצטרכנה החלקה משקמת בשלב מסוים שכן השיער יהיה עבה ויקבל מראה ותחושה של קש- יבש, פגום ולא אסתטי. 

החלקה משקמת- חסרונות

החלקה טובה, נכונה, שמבוצעת ע"י איש מקצוע ובחומרים הנכונים והמאושרים ע"י הרשויות לא אמורה להוות כל בעיה, ואין לה חסרונות. מתי החלקה משקמת יכולה לייצר בעיות ומציגה חסרונותיה. ראשית כאשר משתמשים בחומרים זולים, לא איכותיים וכאלו שלא עברו את אישור ותקן משרד הבריאות. שנית, וזו נקודה קריטית המהווה פקטור להצלחת ההחלקה, לא כל מעצב שיער יודע ויכול לבצע החלקה משקמת. זה מחייב הכשרה, ידע וניסיון של שנים. ביצוע החלקה באופן שגוי (חומר בעייתי, טמפרטורה לא  מתאימה לסוג השיער ואבחון לקויי של בעל המקצוע) יכולה לפגוע בסיכויי ההצלחה של ההחלקה במקרה הטוב או ממש לגרום לנזק לשיער במקרה הרע.

 

סוגי החלקות משקמות הקיימות בשוק

 • החלקה ברזילאית משקמת- מחליק ומשקם רק את השיער ב"למינציה". ההחלקה הברזילאית עושה שימוש בפורמלין (לא מאושר ע"י משרד הבריאות), הפורמלין משפר את מצבו של השיער הפגום. יחד עם זאת, זוהי החלקה הפיכה בה השיער יחזור למצבו הקודם בפרק זמן של שבועיים עד 6 חודשים.
 • החלקה אמריקאית משקמת- למעשה זוהי החלקה יפנית שעברה שינויים קלים, הנקראת גם צ'י. 
 • החלקה יפנית משקמת- ההחלקה הידועה, הגיעה לישראל ולמערב לפני מספר עשורים. רוני חתוכה היה מחלוצי ומייסדי השיטה בישראל. בהחלקה המקורית עשו שימוש בזהב 24 קראט בכדי שהחומר המחליק ייקלט טוב יותר בשיער ויחליק אותו.
 • החלקה אורגנית משקמת- תחום רחב מאוד. ההחלקה האורגנית היא החלקה לצמיתות, שאינה מתאימה לכל סוגי השיער. ההחלקה בטוחה לשימוש ומורכבת מחומרים קוסמטיים פעילים משקמי שיער. בארץ עושים שימוש בחומרים של חברות ישראליות ואיטלקיות בעיקר. ההחלקה לא באמת אורגנית, השימוש במילה אורגנית הוא אקט שיווקי מצליח.

 

החלקה משקמת באישור משרד הבריאות- ריבונדינג X

בתוך אוקיאנוס ההחלקות בישראל וריבוי האפשרויות לביצוע החלקה, ישנה שיטה אחת מובילה ובטוחה ביותר: ריבונדינג X. תהליך ההחלקה מבוסס כאמור על רקיחה אישית ועל טיפול מדעי מתקדם. הטיפול נמשך כשעתיים עד שלוש שעות, זמן קצר משמעותית יחסית להחלקות אחרות. יש להחלקה זו יתרונות רבים:

 • בטיחותית וללא כל סכנה- קיבלה את אישור משרד הבריאות בניגוד לשיטות החלקה רבות אחרות. שיטת ההחלקה לא מייצרת תופעות לוואי ולא נזקי משנה.
 • מטפלת בכל סוגי השיער הפגום: גוונים בהירים מאוד- הבהרה קיצונית, שיער שעבר החלקות הרסניות, פתיחת תלתלים, החזרת שיער לצבעו המקורי ועוד.
 • ההחלקה מחדשת את הקשרים הכימיים של מבנה השיער, וגם מאחה קשרים פנימיים פגומים. 

לקבלת מידע וקביעת פגישת ייעוץ
לפרטים נוספים על החלקות משקמות ושיקום שיער ניתן לפנות אל צוות המומחים של- FOREVHAIR  בטלפון 03-6022334 או במייל office@forevhair.co.il.