איך עושים החלקה יפנית- המדריך המלא

כולנו אוהבים לקבל מחמאות, אבל יש משהו שנשים אוהבות במיוחד – כאשר הן מקבלות קומפלימנטים על השיער שלהן. כל אישה, גם הצנועה שבהן, תשמח לקבל מחמאות על כך ששיערה נראה טוב, טבעי וחיוני. על מנת לקבל שיער חלק ובריא, אשר נראה מעולה, נשים רבות בוחרות לעשות החלקת שיער, כמו למשל החלקה יפנית.


מה זאת החלקה יפנית?
במשך עשרות שנים ניסו ספרים ומעצבי שיער לבצע החלקות שיער קבועות – אחרי הרבה שנים של ניסוי וטעייה, פיתחה חברת יוקו מיפן, סוג חדש של החלקה קבועה שעליה היא רשמה פטנט. במשך השנים חברות נוספות פיתחו טכניקות דומות המכילות חומרי תערובת דומים. כיום, החלקה יפנית היא שם כולל לסוגים שונים של תערובות מיוחדות המשמשות להחלקת השיער באופן קבוע ע"י שינוי כימי של השיער. החלקה יפנית מובדלת ממרבית ההחלקות האחרות בכך שהינה קבועה, ואינה נעלמת עם הזמן.


איך עושים החלקה יפנית?
תהליך החלקה יפנית מתאים לנשים או נערות המבקשות שיער חלק ובריא  ובתנאי שהשיער במצב טוב, טיבעי או צבוע. החלקת שיער יפנית הינה החלקה מורכבת לביצוע והיא דורשת מיומנות גבוהה במיוחד והבנה רבה בתחום המבנה הכימי של השיער, כמו כן גם ניסיון רב. 

 • כמויות חומר – יש להבין מהן הכמויות המדויקות שיש למרוח על השיער.
 • סוג השיער והתאמת החומר לשיער – יש לבדוק את התאמת ההחלקה באופן ספציפי לאישה בהתאם לסוג שיערה. 
 • זמן המתנה – יש לחשב את זמן ההמתנה באופן מדויק בהתאם לסוג ומצב השיער. שיהוי קטן עלול לפגום בשיער.
 • זמן הגיהוץ – יש להקפיד על זמן גיהוץ השיער.  
 • טמפרטורת גיהוץ – ספרים רבים אינם מקפידים על טמפרטורת גיהוץ נכונה, מה שעלול להוביל לייבוש השיער ובמקרים אחרים לנזק בלתי הפיך.
 • התאמת סוג המגהץ לשיער – ישנם סוגים שונים של מגהצים המתאימים לסוגי השיער השונים.

כפי שניתן להבין יש כאן המון פרמטרים לסוגי שיער שונים ומגוונים ובמצבים שונים. אי אפשר לעשות החלקת שיער כמו בסרט נע- 'העתק הדבק'. זה כלל לא פשוט ולמעשה בלתי אפשרי לשעתק את תהליך החלקת השיער משיער של אישה אחת לאישה אחרת ויש הבדלים בין סוג השיער, ומצבו. כל התהליך נעשה ע"י צבירת ניסיון של מעצב השיער והבנה כיצד הטיפול משפיע על השיער ברמה התאית. יש להבין כיצד מתבצעים הקשרים הכימיים בסיב השערה. לא פשוט להצליח לבצע החלקה יפנית מעולה, מספר המומחים בארץ בנושא החלקה יפנית הינו מועט. החלקה יפנית עלולה להיות מסוכנת ללקוחה כאשר היא מבוצעת ע"י אדם לא מיומן ושאינו יודע לבצע אותה, החלקה יפנית לא מוצלחת עלולה לייבש ואף לשרוף את השיער, בלתי אפשרי לחדש שיער שכבר הוחלק בעבר בהחלקה יפנית, תהליך חדש יוכל להתבצע על השורש בלבד – כלומר רק על החלק שלא עבר החלקה.


האם החלקה יפנית הורסת את השיער?
נתחיל מהסוף  – כאשר בעל מקצוע מיומן מבצע החלקה יפנית – אין הרס לשיער, אבל חוסר מיומנות של איש מקצוע עלול להביא לשריפת השיער וייבושו. בשנים האחרונות צצו שמועות לא מבוססות כי החלקה יפנית מסרטנת, מספר מחקרים שבוצעו הפריכו את השמועות. החלקה יפנית צריכה להתבצע במכוני שיער מקצועיים עם צוות מעצבי שיער מוסמך ומיומן בביצוע החלקות שיער, מעצבי השיער חייבים להשתמש בתערובות חומרים ידועות מאושרות על ידי משרד הבריאות, יש לשים לב שאריזות החומרים יהיו גלויות והלקוחה תוכל לראות את החומר שנמרח על שערה.. 


החלקה יפנית לא הצליחה  מה הסיבה ?
אבחון לא נכון של השיער יביא לביצוע כושל של החלקת השיער בשל בחירת מינון חומר שגוי ובחירת טמפרטורה לא נכונה. אחד הערכים החשובים ביותר בביצוע החלקה יפנית אם לא החשוב ביותר, הוא הדיוק. דיוק במריחה, בבחירת החומר, במועד הגיהוץ, בטמפרטורה הנבחרת.. .

 

החלקה יפנית – סכנות
שיער שעבר החלקה יפנית ומבצעים בו החלקה יפנית נוספת, עלול להיווצר לשיער נזק באופן בלתי הפיך – לפעמים הפתרון היחיד הוא הצמחת שיער הראש מאפס.


החלקה יפנית – נזקים וחוסר שביעות רצון של הלקוחות
ישנן מספיק סיבות לחוסר שביעות רצון של הלקוחות ואף נזקים המתרחשים בעקבות ביצוע החלקת שיער :

 • חוסר מיומנות ומקצועיות – כאשר מעצב השיער חסר ניסיון בתחום ואינו מיומן, התוצאות עלולות להיות הרות גורל והנזק יהיה בלתי הפיך.
 • טכניקה מיושנת – החלקה יפנית קיימת בשוק הישראלי למעלה 15 שנים – במהלך השנים חלה התקדמות מהירה מאד וכיום קיימות שיטות חדשות ויעילות יותר.
 • חפיפת שיער מוקדמת – יש להמתין כשלושה ימים לפני חפיפת השיער – במידה ובוצעה חפיפה לפני הזמן המותר – תהליך ההחלקה ייכשל ולא יחזיק לאורך זמן.
 • תוצאות לא מספקות – השיער שמתקבל לא נראה אחיד (חלק "מקלות" וחלק לא הוחלק)
 • החלקה לצמיתות – השיער החדש שצומח גדל בצורתו הטבעית – מה שיוצר שני אזורי שיער.


מהו התהליך של ההחלקה היפנית?

 • מריחת חומר ספציפי – מורחים חומר ייעודי על שיער שלא הוחלק בעבר, שיער טבעי או צבוע.
 • המתנה -מחכים שעה לחדירת החומרים הפעילים לתוך השיער.
 • שטיפה – שוטפים את שיער מהחומרים באמצעות מים קרים.
 • ייבוש – מייבשים את השיער 
 • גיהוץ – השלב האחרון – מגהצים במגהץ מיוחד תוך שמירה על טמפרטורה מתאימה לסוג השיער הספציפי.
 • חפיפה – לא חופפים את השיער במשך שלושה ימים מלאים – חפיפה מוקדמת עלולה להביא להרס של בתהליך כולו.


כיצד נמנעים ממפח נפש והולכים על בטוח?
רוני חתוכה היה החלוץ של ההחלקות היפניות בישראל, במשך השנים פיתח רוני טכניקה חדישה ומהפכנית – 'ריבונדינג איקס' – שמהווה פריצת דרך של ממש בעולם החלקות השיער. החלקה זאת מרחיבה מאוד את טווח האפשרויות של טיפול בשיער, לרבות שיקום השיער, טיפול בשיער עם גוונים מאוד בהירים, שיקום שיער שעבר הבהרה קיצונית או צבוע, שיער דליל, פתיחת תלתלים, שינוי מבנה למראה שיער טבעי ועוד. בתהליך זה אין נזקים שהיו עלולים להיווצר בשיטות החלקה אחרות.

מרכז המומחים FOREVHAIR מהווה בית מקצועי המציע פתרונות מלאים לבעיות שיער נפוצות ונדירות. אם את מעוניינת לשמוע עוד החלקת שיער, נשמח אם תתקשרי אלינו לטלפון: 03-6022334 או תצרי קשר כאן, אנו משתמשים בשיטות והטכנולוגיות המתקדמות ביותר.